V sodelovanju s Planetarijem Ljubljana smo pričeli z novim izobraževalnim projektom. Nadobudni učenci namreč v interaktivni obliki spoznavajo osnove astronomije v ruskem jeziku. Skupen projekt odlično dokazuje, da je pouk lahko tudi zabaven in privlačen, ruščino pa se lahko učimo tudi na druge načine! Napredna tehnologija in izjemna zvočna spremljava sta popolnoma zasvojili učence in jih skoraj dobesedno »povlekla« v vesolje.

Prvi izobraževalni interaktivni film v sklopu tridelnega kviza o vesolju smo si ogledali v soboto 22. oktobra. Polet, na katerem smo si ogledali Zemljo, Luno in Sonce, je potekal brez težav, za kar ima zasluge predvsem izvrstna grafična podoba.

Zbrali smo nekaj prvih vtisov naših mladih »astronavtov«:

Ilya: »Ugotovil sem, kako razmere na soncu vplivajo na naš planet, njeno atmosfero, magnetno polje in na ljudi!»

Konstantin: »Zanimive so mi bile naprave, s katerimi spremljajo 20161022_100600Sonce. Zanimivo, kako znanstveniki z njihovo pomočjo poskušajo analizirati in napovedati delovanje Sonca.«

Margarita: »Ugotovila sem, da bi za pot z reaktivnim letalom na Luno potrebovali 40 dni, do Sonca pa 22 let.«

Marija: »Zelo zanimivo je bilo videti, iz česa je površina Sonca!«

Kirill: »Že prej sem vedel, da se vesolje veča. Sedaj mi je jasno, zakaj so na Luni kraterji!«

Mama udeleženca poleta: »Sinu je bilo tako všeč, da bi rad prišel še enkrat. Lahko pride tudi na drugi polet?«

Seveda lahko! Ljubitelje astronomije pričakujemo 29. oktobra, ko se bomo podrobno seznanili s sončnim sistemom. Spremljajte nas: kmalu bomo tudi objavili urnik poletov.

Se vidimo na naslednjih vesoljskih pustolovščinah!